Genel

Depresyon için 11 doğal tedavi yöntemi!

depresyondan çıkma yolları

Depresyonun berbat olduğunu düşünüyorsanız ve ondan muzdarip biri iseniz, bu makalemizi okumak size çok yararlı gelecektir. Anti depresanları kesmek ya da doktorunuzun tavsiyesini görmezden gelmenizi önermiyorum. Anti-depresanların insanlar için hayat kurtarıcı olabileceğini biliyorum. Ancak, intihar amaçlı veya acil ilaca ihtiyaç duymadığınız sürece , yan etkilere sahip ilaçları dozlamadan önce, ruh halinizi yükseltmeye yardımcı olabilecek bazı doğal tedavileri dikkate almaya değer.

 

Bu ürünümüze göz atın; FixPera Şampuan

Depresyondan nasıl çıkarım? Doğal yollardan nasıl tedavi olurum?

depresyondan kurtulmanın yolları

 

1 .

Neden depresyonda hissettiğinizi düşünün. Bazen depresyon, biyokimyasal dengesizliklerden ziyade, hayatınızdaki koşullu bir belirtinin belirtisidir. İşiniz her gün bütünlüğünü satmanızı gerektiriyor mu? Evliliğinizi bitirmeniz gerektiğini itiraf edemediniz mi? Ruhsal olarak bağlantısız veya cinsel olarak huzursuz hissediyor musunuz? Vücudun seni yoruyor mu? Mali yıkımla karşı karşıya mısınız? Hayatınızda aklınıza neler gelebileceğine dair kendinize karşı dürüst olun ve neden depresyonda olmanızın kökenine ulaşmak için çaba sarf edin.

2 .

Vücudunuzu hareket ettirin. Egzersiz doğal anti-depresanlar gibi davranan mutlu yapım endorfinleri serbest bırakır.

3 .

Asla yemek yemeyi atlamayın. Kan şekerinizi sabit tutmak, ruh hali değişimlerini azaltır.

4 .

Serotonin artırıcı bir diyet yapın . Birçok anti-depresan, beyindeki reseptörler tarafından serotonin geri alımını inhibe ederek , böylece serotonin seviyelerini arttırır. Ama serotonin seviyenizi doğal olarak artıran yiyecekler yiyerek beynin serotonin seviyelerini arttırabilirsiniz.

Serotonin artırıcı gıdalar şunlardır:

  • Omega-3 yağ asitleri (örneğin, diğer balıklardan daha yüksek omega-3 yağ asitleri daha yüksek olan yabani somon, sardalye, ringa, uskumru ve hamsi gibi)
  • Hindistan cevizi yağı gibi sağlıklı yağlar
  • Yüksek proteinli bir diyet yiyin, özellikle triptofanda yüksek proteinli türkiye gibi

Seratonin arttırıcı bu ürünümüze göz atabilirsiniz: Şifalı Bitkiler

5.

Serotonin seviyelerini azaltan kafeinden kaçının.

6.

Kendinizi ruh halinize ve D vitamini seviyelerini artırabilecek güneş ışığına maruz bırakın. Küçük güneş alan bir yerde yaşıyorsanız, ışıklandırmanızı arttırın.

7.

Takviye arttırıcı doğal ürünleri deneyin.

8.

Kılavuzlu görüntüleri meditasyon veya deneyin. Meditasyonun ruh halindeki etkileri iyi belgelenmiştir. Düşüncelerinizi çöpe atmak, tüm diğer sağlık yararlarına ek olarak ruh halinizi de canlandırabilir.

9.

Yaşamınızın her alanında daha otantik olarak ruh sağlığınızı güçlendirmek için çaba gösterin. Çok sık maskeler giyerek, olmadığımız biri gibi davranıyoruz. Okul bahçesinde, toplantı odasında, yatak odasında hapsoluruz ve sonra neden depresyonda olduğumuzu merak ediyoruz. Aslında nedeni tam olarak bu, kendinizi hapsetmeyin dışarı çıkın, ve moralinizin yükselişini izleyin!

10.

Konuşun. Bir terapist, psikiyatrist veya hayat koçu’na nasıl hissettiğinizi anlatın. Bazen sadece güvenebileceğiniz birisini bulmak, duygularınız üzerinde çalışmanıza yardımcı olacak, dünyanızda farklılıkları yaratabilir.

 

depresyonun doğal tedavi yöntemleri

Eğer her şey başarısız olursa ve anti depresanlara ihtiyacınız varsa, kendinize kızmayın. Bazen her şeyi doğru yapabilirsin, ve dengesizliğiniz biyokimyasal ise, ilaçlara ihtiyacınız olabilir. Ama geri kalanını da beslemeyi unutmayın. Depresyon, fiziksel ve ruhsal hastalıkların çoğu gibi, çok faktörlüdür ve tüm sağlığınızın küresel bir araştırmasını gerektirir sadece zihniniz ve vücudunuz değil, ilişkileriniz, işiniz, finansal resminiz, kendinizi nasıl yaratıcı bir şekilde ifade edersiniz, kendinizi nasıl tatmin edersiniz?

Tamamen kendiniz olun, pozitif olun, bazı şeyleri takmayın. Mutlu olun, sağlıkla kalın.

Bu ürünlerimize göz atmak isteyebilirsiniz; Manyetik Maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir