Genel

Doğal yollardan enerjinizi artırmak için dört temel ipucu!

doğal yollardan enerji arttırmak

Çocukluğun muazzam ve sınırsız enerjisini hatırlıyor musunuz? Her şey hakkında zevk ve merak duymak, sonra da şeker yemeye gitmek ya da geceleri derin derin uyumak, yenileyici uykuya dalmak… ağrısız dertsiz tasasız uyanmak…

Eğer bu tür sinerjiniz çok uzun sürerse gün boyunca sürüklenirseniz, farklı bir yeniden başlatmaya ihtiyacınız olabilir. İşte doğal ve sürekli bir enerji artışı için dört temel ve etkili ipucu.

Uykunuzu Aldığınızdan Emin Olun

doğal yollardan enerji arttırmanın yolları

 

Ödenmemiş bir uyku borcunuz var mı? Uyku sağlık temeli ve bol miktarda enerji kaynağıdır. Kronik uyku yokluğu, kalp hastalığı, diyabet, obezite, depresyon ve anksiyete gibi birçok sağlık sorununa yol açmaktadır. Yine de, iş ve aile baskısı arttığında insanların sığındığı ilk şey uykudır. Amerikalıların yaklaşık  üçte biri  uykusuzdur. Bu yorgun olmanın ötesinde ciddi sonuçları var. Birçok inflamatuar molekül ve hormon uykudan etkilenir. Meditasyon, yoga ve rehberli rahatlamanın uykuyu iyileştirdiği kanıtlanmıştır ve birçok  youtube videosu , kaset ve  uygulama  mevcuttur. Ancak yorgun olduğunuzda bu yeterli olmayabilir. Yeniden etkin bir uyku yeniden takviye melatonin şeklinde gelir. Melatonin, vücudun sirkadiyen ritmini düzenleyen doğal bir hormondur. Parlak ışık veya gün ışığı ile bastırılır ve gece düştüğü zaman yükselir. Melatonin seviyeleri gece geç saatlerde artmaya başlar ve 2:00 ile 4:00 saatleri arasında zirveye ulaşır. Vücudun uyku döngüsü düzensizleştiğinde, ek melatonin normal ve sağlıklı uyku düzenine yardımcı olabilir. Birincil uykusuzlukta gece zaman melatonin düzeyleri azalır. Normal melatonin sekresyonu da yaşla birlikte azalır. Melatonin , güçlü bir antioksidan olarak işlev görebileceğinden, uykunun ötesinde ek faydalar sunar. Örneğin, eğitim sırasında yüksek yoğunluklu sporcularda oksidatif stresi azaltabilir.

Gece derin bir uyku, beyin hücrelerimizin  gün boyunca harcadıkları enerji depolarını yenilemelerine yardımcı olur. Uyku beyin ve vücudu yeniden şarj eder.

 

 

Düzenli Egzersiz Yapın

enerji arttırma yolları

 

Enerji için komik bir paradoks vardır. Onu elde etmek için enerji harcamalısın. Yorgunlukla mücadele etmenin bir yolu  düzenli egzersizdir . Sürekli aerobik egzersiz – haftada üç kez 20 dakika gibi kısa bir sürede bile – yorgun bireylerde enerji seviyelerini artırabilir. Bir çalışmada, düşük yoğunluklu veya orta şiddetli egzersiz altı hafta sonra% 20 enerji düzeylerini artırdı ve yorgunluk hissini% 65’e kadar düşürdü ve araştırmacılar, enerjinin artırılması ve yorgunluğun azaltılması için egzersizin doğrudan merkezi sinir sistemi üzerinde hareket ettiğini öne sürüyorlar.
Bununla birlikte, ılımlı egzersiz bile, genellikle terleme yoluyla vitaminleri ve mineralleri tüketebilir. Geniş spektrumlu bir vitamin ve mineral takviyesi enerji için en iyi multivitamin olabilir. Doğal bir enerji artışı sağlamak için gerekli besin maddelerinin bir panopisini içerecektir. Örneğin, B kompleks vitaminleri vücuttaki enerji metabolizması için önemlidir ve düşük  yoğunluklu sporcular  yüksek yoğunluklu egzersiz sırasında daha kötü performans gösterirler . Kalsiyum ve D vitamini yeterli düzeyde iskelet güç için gerekli ve hatta içindir  iskelet kası fonksiyonu yüksek etkili egzersiz için önemlidir.

 

 

Zihninizi Sakinleştirin ve Stresten Uzaklaşın

Bu ürünümüze göz atabilirsiniz; Celastil Karın ve Vücut Çatlak Jeli

Kronik anksiyete ve endişe, Budist düşüncede sözde ” maymun aklı ” nın sonuçlarıdır – görünüşte sayısız sarhoş maymunla dolup taşan, haykırış yapan, sonsuz bir şekilde çığlık atan bir zihin. Günümüzün yüksek oktanlı, daima bağlı, sürekli talep gören dünyasında endişelenmek zor değildir.

Hem endişe hem de endişe, enerji düzeylerini tüketmekte ve bir çeşit kablolu ve yorgun bitkiye yol açmaktadır. Aşırı endişe, sizi sürekli bir dövüş ya da uçuş durumuna sokacak   ve sempatik sinir sistemini kortizol gibi stres hormonlarını serbest bırakacak şekilde tetikleyecektir. Kronik olarak yükselmiş kortizol seviyeleri, artan stresin taleplerini karşılamak için kan şekerini ve trigliseritleri artırır. Kronik yorgunluk tek bir sonuç olabilir. Aşırı aktif maymun zihnini sakinleştirmek için, Gama-aminobütirik asit (GABA) gibi iyi bilinen takviyeler , rahatlamada doğal yardım sağlayabilir. Kronik anksiyete ve uykusuzluk yaşayan bazı bireyler  doğal olarak yeterli düzeyde GABA yapmazlar.. Buna karşılık, yeşil çayda bulunan bir amino asit olan L-teanin. L-Theanine beyinde en önemli uyarıcı nörotransmiter, glutamat ile rekabet eder. Glutamatın etkisini inhibe ederek, sakin ve rahat bir durum oluşturur.

 

 

Adaptojenik Otlar’ı Deneyin

enerji yükseltme yolları

Bu ürünümüze göz atmak ister misiniz?; Protab Set

Adaptojenik bitkiler , vücudu, özellikle de stresle başa çıkma kabiliyetini dengeye getiren bitkileri iyileştirir. Bu şifalı botanikler, tüm vücudunuzun yorgunlukla baş etmesine ve strese karşı spesifik olmayan direncin artmasına yardımcı olur. Herbalist Dan Moriarty’nin sözleriyle Sun Horse Energy’nin kurucusu, “Fizyolojiyi stresli bir konaklama için hücresel düzeyde dengeliyorlar ve vücudun homeostaza ulaşmasına yardımcı oluyorlar. Bir keman düşünün. Çok sıkı bir şekilde ayarlanmışsa stres dizileri kırıyor. Her iki durumda da müziğiniz olmayacak. Adaptogenler vücudunuzu doğru perdeye ve gerginliğe ayarlıyor. ” Yüzlerce veya binlerce yıldır kullanılan uzun bir güvenlik kaydı olan Adaptojenler, Schisandra berry, Ginseng, Çin meyan kökü, Lycium (goji berry) ve daha birçokları içerir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir