Genel

Önerdiğimiz 5 Ot İle İç Huzurunuzu Bulun!

meditasyon ile iç huzur bulmak

Bazen, refah yolculuğuna uzun ve zahmetli bir şekilde gelebilir. Ama yoldaki her adım önemli. Bazı şeyler bizi yoldan çıkarırlarken, diğerleri bizi toprakladı ve sabit tutar. Meditasyon, her şeyin merkezinde kalmak için mükemmel bir araçtır. Bu basit uygulama, günlük yaşamınıza bir varlık hissi getirebilir, açıklık ve zihne kolaylık sağlamaya yardımcı olur ve yaşamınız sizin için ne olursa olsun, daha büyük bir kabul duygusu sağlar.

 

Meditasyon ve Otlar

Birlikte, meditasyon ve otlar sinir sistemini yatıştırmaya ve genel olarak iyi olma hissini teşvik etmeye çalışırlar. Hangi otlar ve meditasyonlar seçerseniz seçin, sadece yavaşlamak, nefes almak ve dikkatli olmak için zaman ayırmak bir dünyaya bir fark yaratabilir.

 

GOTU KOLA

gotu kola ne işe yararMaydanoz ailesinin bir üyesi olan Gotu Kola , belki de en spiritüel bitkilerden biri olarak Hindistan’da sürekli görmektedir. Yogilerin meditasyonu iyileştirmek için kullandığı Himalayaların bazı bölgelerinde yetişir. Bazıları Gotu Kola’nın taç çakraya (başın tepesindeki enerji merkezi) geliştiğine ve beynin sağ ve sol yarıkürelerini dengede tuttuğuna ve yaprağın benzediği söylenir.

Gotu Kola, sinir sistemini besleyen ve dengeye getirmeye yardımcı olan hafif uyarıcı özelliklere sahiptir. * Kola yaprağı ve kökü, vücudun sağlıklı nörotransmitter fonksiyonunu sürdürmesine yardımcı olan ve aynı zamanda zihinsel uyanıklık ve ses hafızasının normal seviyelerini geliştiren temel bileşenleri içerir. Gotu Kola ayrıca vücudun geçici strese alışma yeteneğini de destekler. * Gotu Kola’yı rutininize dahil etmek için, günde iki kez Ruhsal Uyarıcımızıniki kapsülünü alın .

Dikkatli Anlar: Çünkü Gotu Kola zihinsel uyanıklığı harekete geçirir, mantra tekrarı gibi odaklanmış bir meditasyonla eşleştirin. Bunu, sizin için anlamlı olan bir şeyi tekrarlayarak, “Hayatımdaki her türlü pozitifliği memnuniyetle karşılıyorum.” Bir sesin, sözcüğün veya olumlu olumlamanın yinelenmesi sakinleştirici ve dönüştürücü olabilir ve farkındalığınızı bugüne getirmeye yardımcı olabilir. Elinizde özel bir nesneyi tutmak, şu an içinde kalmanıza yardımcı olacak etkili bir araç olabilir.

Gotu Kola Kapsülünü buradan satın alabilirsiniz: Balen GOTU KOLA & AT KESTANESİ&ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ

 

ALIÇ

alıç ne işe yararAcı çeken bir kalbe rahatlık getirme konusunda uzun bir geçmişe sahip olan Hawthorn , kalbinizin enerjisine bağlanmanıza yardımcı olabilir. * Geleneksel olarak Hawthorn yaprakları ve meyveleri (Yerli Amerikalı, Çin ve Avrupalılar dahil) kullanan birçok kültür, bunu bir kalp tonik olarak kullandı. * Modern araştırmalar ayrıca Hawthorn’un kalp kasını güçlendirdiğini de göstermektedir. *

Zor bir gün geçirdiğinde, meditasyon zihnindeki son şey gibi görünebilir. Fakat Hawthorn ile kombine edildiğinde meditasyon yükünüzü hafifletmeye yardımcı olabilir. Meditasyon yapmadan önce , kalbinizi açmaya ve rahatlamaya yardımcı olmak için ,bizim Hawthorn Berry, Çiçek & Yaprak, Sebze Gliserin Özü bir kaç damlalık al . Alıç, anı yakalamanıza yardımcı olabilir ve duygu veya düşünceyi merhametle ortaya çıkarırsa kabul edemez.

Dikkatli Anlar: Sevecenlik (Metta) Meditasyon, kendinize ve başkalarına karşı iyi dilekleri yönlendirmenin basit bir uygulamasıdır ve hayatınızda öz-sevgi ve merhamet yaratmanıza ve beslenmesine yardımcı olabilir. Zamana basıldı mı? Telaşa gerek yok. Bu meditasyon sadece birkaç dakika içinde yapılabilir.

Başlamak için rahat bir oturma pozisyonuna gelin ya da uzanın. Gözlerinizi kapatın, nefesini derinleştirin ve aşağıdakileri yüksek sesle veya aklınızda tutun: “Güvende olabilirim. Mutlu olabilirim. Sağlıklı olabilir miyim? Kolaylıkla yaşayabilirim. ”Bu ifadeleri tekrarlayabilir ve“ ben ”i,“ siz ”ile belirli bir kişi, bir grup insan veya tüm gezegeni düşündüğünüz gibi değiştirebilirsin. Bu meditasyonu birkaç derin nefesle bitirin. Merhameti, sevgiyi ve nezaketin vücudunuzda hareket ettiğini hissedin.

Alıç ile ilgili ürünlere sitemizden göz atabilirsiniz: Alıç Ürünleri

 

ISIRGAN

ısırgan otuHiç ormanda bir çayır ya da yol boyunca yürüdün ve bacaklarınızın açıkta kalan kısımlarında sert bir döküntü ile sonuçlandın mı? Bu büyük olasılıkla Stinging Nettle’den . Bu bitkinin yapraklarında ve gövdelerinde pek çok çukur kıl kılları vardır. Bunlar, histamin, formik asit ve acı veren bir his yaratan diğer kimyasalları enjekte eden iğneler gibi davranır. Fakat Isırganın işlenmesinden sonra, sokma faktörü dağılır ve onu güvenle tüketebilirsiniz. Isırmasına rağmen, Nettle çok yüksek besin içeriğine sahiptir. Isırgan, A, C, E, B1, B2, B3 ve B5 vitaminleri ve demir ve kalsiyum dahil olmak üzere minerallerin mükemmel bir kaynağıdır. Üst solunum sağlığı, sağlıklı prostat işlevi ve alerjenlere karşı sağlıklı bir bağışıklık yanıtını destekleyen uzun bir geçmişe sahiptir.

Isırgan, farkındalığımızı hayattaki rahatsızlıklara getirmeye yardımcı olur. Bu otu meditasyonunuza davet edin, zor anlara farkındalık getirmek ve sizi rahatsız eden şeylerle birlikte olmak için. Bazen en rahatsız edici deneyimler en büyük büyümeye yol açabilir.

Dikkatli an: 30-40 damla Isırgan Yaprağı, Sertifikalı Organik özü, az miktarda ılık suda alın. Rahat bir oturma pozisyonuna gelin. Ellerinizi yüzünüzün alt kısmına yerleştirin. Gözlerinizi hafifçe açık tutun ve önünüzdeki yere bir noktaya odaklanın. Farkındalığınızı, nefesinize, çeneinize ve kaşlarınızın arasındaki boşluğa getirin. Vücudunuzda başka nerede gerginlik bırakabilirsiniz bakın. Solunum ve ekshalasyonlarınıza odaklanın. Gözlerinizi biraz açık tutmak, şu anda kalmanıza yardımcı olur. Hayal kırıklığınız, öfkeniz ya da hüzün hala orada olabilir ve sorun değil. Sadece onları yargılamadan veya bunları değiştirmeye ihtiyaç duymadan ortaya çıkan düşünceleri fark edin.

Isırgan Otu ile ilgili ürünlere sitemizden göz atabilirsiniz: Isırgan Otu Ürünleri

 

SARI PAPATYA

sarı papatya ne işe yararNazik ama etkili bir bitki olan Papatya , sakin bir his sağlar ve sinir sistemini rahatlatmaya yardımcı olabilir. * Meditasyonun hayatınıza dahil edilmesini istiyorsanız ama huzursuz veya sinirli hissetmek istiyorsanız, Papatya özellikle faydalı olabilir. Uzun bir günün ardından, sakin ve meditatif bir duruma girmenize yardımcı olmak için Uyku ve Rahatlama Çayı içer .

Mindful Moment: Yogik uyku anlamına gelen Yoga nidra, derin bir rahatlama için sistematik bir yöntemdir. Bu, zihin hafifçe uyanıkken bedeni derin bir şekilde gevşetir. Yoga nidra, beyin dalga aktivitesinin dört ana aşamasına sizi yönlendirerek çalışır. Meditasyon ve yoga uzmanları, 30 dakikalık yoga nidra uygulamasının yaklaşık iki saat derin uykuya eşit olduğuna inanmaktadır. Başlamanıza yardımcı olmak için çevrimiçi rehberli yoga nidra videoları ve meditasyon uygulamaları bulunmaktadır.

 

 

KUTSAL FESLEĞEN (TULSİ)

tulsi nedirKutsal Basil’den (Tulsi) bahsetmeden meditasyon ve otlar hakkında yazamadık . 3.000 yıldan fazla tıbbi kullanımla, Kutsal Fesleğen vücudun enerji sistemlerinin dengesini korumaya yardımcı olur ve kolaylık sağlar. * Hindistan’da en çok kabul gören bitkilerden biridir. Bizim Tulsi Çayımız sakin ve sakin bir duyguyu desteklemeye yardımcı olur. Dünyevi ve sakinleştirici, bu bitki çayı hayatın karmaşasından merkezlenmiş hissetmenize yardımcı olabilir.

Dikkatli Anı: Üçüncü Göz Meditasyonu. Yerde ya da sandalyede çapraz bacaklı rahat bir konumda oturun. Uzun otur ve omuzlarını rahatla. Ellerini avucunun yukarı bakacak şekilde dizlerinin üstünde tut. Gözlerini yavaşça kapat. Burnun içinden yavaşça nefes alın. Gözlerini kapalı tut ve kaşların arasındaki üçüncü göze doğru bak. Bu alanda dikkatlice 5-20 dakika konsantre edin. “Bu gerçeği görebilirim, gerçeği konuşabilir ve gerçeği söyleyebilirim” diyerek bu meditasyonu bitirin. Gözlerinizi nazikçe açın ve kalkmadan önce nasıl hissettiğinizi anlayın.

 

 

ACELE ETMEYİN

Bu meditasyonları ve bitkileri yaşamınıza dahil ettiğinizde, sabırlı olun ve yavaşça gidin. Düşüncelerin ve duyguların ortaya çıktığını gördüğünüz şekilde alıştırma kabul edin. Bu otlar ve meditasyonlar size yeni veya tanıdık olsun, kendinize nazik olun. Her anın öğrenmek ve büyümek için başka bir fırsat olduğunu kabul edin. Düşüncelerinizi gözlemlemek ve fark etmek için zaman ayırmak sadece tavrınızı değiştirebilir ve daha derin bir varlık ve refah duygusu geliştirmenize yardımcı olabilir. Sağlığınızı geliştirmek için dikkatli anları keşfetmek için, bu kendi kendine bakım rutinlerini deneyin . Sitemizi keşfetmeye ve bu beş bitki hakkında daha fazla bilgi edinmeye ve aynı zamanda hayatınızda sakin ve dengeyi geliştirmeye yardımcı olabilecek diğer bitkileri keşfetmeye devam edin.

doğal huzuru bulmanın yolları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir